Tikslas: Saugaus elgesio kelyje ir gatvėje žinių, įgūdžių ir praktinių įgūdžių formavimas. Apibendrinkite vaikų žinias apie Kelių eismo taisykles.

Mokymosi užduotys:

  1. Suaktyvinti vaikų žinias apie kelių eismo taisykles;
  2. Įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforus, apie pėsčiųjų perėjos paskirtį;
  3. Įtvirtinti gebėjimą atskirti ir suprasti kai kurių kelio ženklų reikšmę;
  4. Pagerinkite savo vairavimo įgūdžius mokydamiesi ženklų
  5. Formuoti gebėjimą orientuotis supančioje erdvėje, gebėjimą analizuoti situacijas, daryti išvadas.

Kūrimo užduotys:

  1. Ugdyti dėmesingumą, pastabumą atliekant užduotį;
  2. Ugdyti loginį mąstymą;
  3. Ugdykite kalbos išraiškingumą ir judesių išraiškingumą;
  4. Ugdykite miklumą, reakcijos greitį, judesių koordinaciją, erdvinį vaizdą.

Edukacinės užduotys:

  1. Ugdyti vaikus pagarbų požiūrį į Kelių eismo taisykles ir norą jų laikytis;
  2. Ugdyti elgesio kultūrą, siekiant užkirsti kelią vaikų traumoms keliuose;
  3. Ugdyti gebėjimą atidžiai klausytis, nepertraukti, papildyti ir taisyti bendražygių klaidas;
  4. Ugdykite komandinio darbo įgūdžius;
  5. Ugdykite kompetentingą pėsčiąjį ir eismo dalyvį.

Medžiagos ir įranga:

  1. Išdėstymas "Miesto gatvės"
  2. Garso įrašai
  3. Muzika, kelių policijos inspektoriaus žodžiai
  4. Šviesoforo vaizdas (3 vnt.)
  5. situacijų kortelės
  6. Medžiaga žaidimui lauke: kelias su pėsčiųjų perėja, šviesoforas, seilinukai (automobilių nuotraukos).
  7. Kelio ženklai
  8. Grotuvas

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi puslankiu.

Vaikų aplankyti atėjo šviesoforas:

Šviesoforas: Sveiki, vaikinai!

Vaikai: Sveiki!

Setoforas: Ar atpažįstate mane?

Vaikai: Taip, tu, šviesoforas?

Pedagogas: Taip, vaikinai, šviesoforas atėjo mūsų aplankyti.

Gyventi ir draugauti

Žmonės ir automobiliai

Egzistuoja ilgą laiką

Sąžiningas šviesoforas.

Šviesoforas: Na, draugai, laikas kibti į reikalus

Priimk mus meistriškai

Kad išvengtumėte rūpesčių

Ir Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Pasirodo lokys-Toptyzhka.

Pedagogas: O, vaikinai, žiūrėk, kažkas kitas pas mus skuba.

Toptyzhka: Priešais jus yra Topyška, bernas ir niekšas,

Esu linksmas, išdykęs, nesąžiningas, juokingas!

Gerai visiems, bet čia bėda – aš kaip visada skubu,

Pakeliui linksminausi ir manau, kad pasiklydau.

Pedagogas: Ar norite padėti Toptyzhkai?

Vaikai: Taip, norime, žinoma, padėsime.

Pedagogas: Toptyzhka, mūsų keliai yra labai dideli, platūs, juose daug automobilių ir jūs negalite tiesiog pereiti kelio. Mums reikia mūsų šviesoforų pagalbos.

Setoforikas: Aš uoliai visus čia perspėju,

Jei mane matai, būk atsargus!

Toptyzhka: O, pagalvok apie įrenginį!

Kas yra kitas šviesoforas?

Kelyje to nereikia!

Pedagogas: Mūsų šviesoforas sutrikęs:

Ar tikrai

Niekam jo nereikia?

Pedagogas: Vaikinai, ar jums nereikia šviesoforo keliuose?

Vaikai: Reikia.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykime Mishka-Toptyzhka, kodėl mums reikia šviesoforo?

Vaikai: kirsti kelią

Kad nebūtų pervažiavę automobiliai.

Pedagogas: Tu, Toptyzhka, tu, deja, nežinai,

Kelių eismo taisyklės,

Kad nepasiklystumėte mūsų mieste,

Turite žinoti kelių eismo taisykles.

Klausyk, prisimink, tai tik laiko švaistymas.

Nemėgstu dirbti, tad bėgsiu namo.

Pedagogas: Palauk, mano drauge, kodėl tu skubi?

Prašau po ratais!

Toptyzhka: Neįmanoma čia, neįmanoma ten,

Ką turėčiau daryti, draugai?

Pedagogas: Esame pasirengę jums padėti ir išmokyti kelių eismo taisyklių.

Vaikinai, ar galime padėti Toptyzhkai?

Vaikai: Žinoma, mes!

Pedagogas: Toptychka, tu sėdi ir atidžiai klausyk, ką tau pasakys vaikai.

(„Miesto gatvės“ išdėstymas išimamas)

Pedagogas: Žiūrėk, Toptyshka, ką mes turime. Čia vaizduojamos miesto gatvės, o dabar mes kartu su vaikinais pasakosime ir parodysime, kaip svarbu laikytis kelių eismo taisyklių. Vaikinai, papasakokime Toptyzhkai, kas yra mūsų žaislų gatvėje?

Vaikai: namai, medžiai, keliai, ženklai, perėjos, šviestuvai.

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Taip, vaikai, bet kam ta gatvė?

Pedagogas: Kokie yra žmonių, einančių gatve, vardai?

Vaikai: praeiviai

Pedagogas: ar praeivis gali bet kur vaikščioti?

Vaikai: Ne, tik ant šaligatvio.

Pedagogas: Ar jis gali vaikščioti keliu?

Vaikai: Ne!

Pedagogas: Kodėl?

Vaikai: Jį gali partrenkti mašina.

Pedagogas: O kaip tada pereiti kelią?

Vaikai: Pėsčiųjų perėjoje.

Pedagogas: Vaikinai, kas žino, kaip pėsčiųjų perėja dar kitaip vadinama?

Vaikai: "Zebra"

Šviesoforas: gerai, vaikinai, jūs žinote, kas yra pėsčiųjų perėja.

Daugeliui tai ne paslaptis

Jei zebras yra kelyje, tada bet kuris iš jūsų supras -

Šiuo metu vyksta perėjimas.

Pedagogas: Taip, šviesoforas, mūsų vaikinai žino, kas yra pėsčiųjų perėja. Taip pat galite sužinoti, kur yra pėsčiųjų perėja.

Ženklu (ženklo demonstravimas). Šis ženklas vadinamas „Pėsčiųjų perėja“.

Kas yra ant ženklo?

Vaikai: Asmuo, kertantis kelią.

Šviesoforas: Vaikinai, ką kelio ženklai ar dar žinai?

Vaikai: (vardų ženklai)

Šviesoforas: čia aš turiu kelio ženklus. Ir jūsų užduotis yra ne tik atspėti mįslę, bet ir surasti bei parodyti kelio ženklą, kurį ši mįslė sako.

Pirmoji mįslė.

Mįslė pagal eismo taisykles:

  1. Lietus ir giedru oru

Čia nėra pėsčiųjų.

Vienas ženklas tau sako:

– Tau neleidžiama eiti.

(Pėsčiųjų eismo ženklas draudžiamas)

  1. Visi pažįstami dryžiai

Vaikai žino, suaugusieji žino

Veda į kitą pusę... („Pėsčiųjų perėja“)

  1. Kas yra kelio ženklas?

Raudonas kryžius ant balto?

Dieną ir naktį galite

Nedvejodami susisiekite!

Gydytojas sutvarstys galvą

balta skara,

Ir suteikti pirmąją pagalbą. (Medicinos pagalbos punktas)

  1. Stabdys, vairuotojas. Sustabdyti!

Ženklas yra draudimas priešais jus.

Šis ženklas yra griežčiausias

Kad nepatektumėte į netvarką.

Turite sekti ženklą

„Po plyta“ neskambinkite. (Nėra įėjimo)

  1. Baltame trikampyje

Su raudonu apvadu

Žmonių moksleiviai

Labai saugus.

Šis kelio ženklas

Visi pasaulyje žino:

Būk atsargus,

Kelyje... (Vaikai)

  1. Iš karto pastebėsite šį ženklą:

Trijų spalvų didžiulės akys.

Akių spalva apibrėžta:

Raudona, geltona ir žalia.

Dega raudona lemputė – pavojinga judėti.

Kam žalia šviesa - važiuok pro šalį, draudimo nėra. (Šviesoforas)

Pedagogas: O, šviesoforas, nes ši mįslė yra apie tave.

Setoforas: Būtent, tai apie mane.

Pedagogas: Vaikinai, kaip atspėjote, kad tai šviesoforas?

Vaikai: Jis turi tris akis. Mirksi.

Pedagogas: Ką galima pasakyti apie šviesoforo raudoną akį, apie geltoną, apie žalią?

Vaikai: bet kurioje sankryžoje

Mus pasitinka šviesoforas

Ir prasideda labai lengvai.

Pokalbis su pėsčiuoju:

Šviesa žalia – ateik!

Geltona - geriau palaukti!

Jei lemputė užsidega raudonai

Taigi pavojinga judėti

Leisk tramvajui pravažiuoti

Būk kantrus.

Išmokite ir gerbkite kelių eismo taisykles!

Pedagogas: O, gerai, vaikinai!

Šviesoforas: Vaikinai, aš čia turiu šviesoforus – mano padėjėjus, bet jie sugedo. Visi langai tušti, padėk man surinkti nustatytas šakutes.

Pedagogas: Vaikinai, ar galime padėti šviesoforui?

Vaikai: Taip, mes padėsime.

Šviesoforas: gerai, vaikinai, visi žinote apie mane. Ir langai teisingai užlenkti.

Pedagogas: Vaikinai, kelių policijos inspektorius atsiuntė mums nuotraukas paštu:

  1. „Berniukas su ledo ritulio lazda žaidžia kelyje“.

Garso takelis skamba taip:

Persekiojo gatve

Su lazda berniuku

Gerai, kad išgyveno...

Su mėlynėmis, taip, į iškilimus.

Kelių policijos inspektorius: Ar galima žaisti kelyje? Kur vaikai turėtų žaisti?

Vaikai: Jūs negalite žaisti kelyje.

Vaikai turi žaisti tam skirtose vietose.

  1. „Berniukas važiuoja paspirtuku keliu“.

Garso takelis skamba taip:

Tu ne cirke! Štai kelias.

Vairas šiek tiek pasisuks aukštyn:

Na, ką nustebinsi?

Lipk po automobiliu!

Kelių policijos inspektorius: kur galiu važiuoti motoroleriu?

Vaikai: žaidimų aikštelėje.

  1. – Keliukas kerta kelią įstrižai.

Garso takelis skamba taip:

Kokia tai mada

Perbėgti?

Ar matėte perėjimo ženklus?

Kur kirtate kelią?

Kelių policijos inspektorius: Sakykite, vaikai, kaip zuikiui pereiti kelią?

Vaikai: Tik pėsčiųjų perėjoje.

Pedagogas: Gerai, vaikinai!

Šviesoforas: Vaikinai, pažaiskime su jumis, parodykite mūsų „Toptyzhka“, kaip teisingai elgtis kelyje.

Pedagogas: Pasiskirstykime į komandas. Berniukai vairuoja, merginos – pėstieji. Atkreipkite dėmesį į šviesoforus.

Žaidimas „Kelio taisyklės“

Pedagogas: Na, Toptyžka, ar viską prisiminei?

Toptyzhka: Ačiū, vaikinai, aš viską prisiminiau ir supratau, kaip svarbu laikytis kelių eismo taisyklių. Viso gero!

Šviesoforas:

Į eismo taisykles

Suaugusieji, vaikai tikrai žino

Reikia eismo taisyklių

Kartokite toliau!

Mokykitės, išmokite kelių eismo taisykles

Ir visada jų laikykitės

Visi be išimties!

Pedagogas: Ačiū, šviesoforas. Dabar mūsų vaikinai dar geriau žinos kelių eismo taisykles. Viso gero!

Tema: Ką sako kelio ženklai

Tikslai: tęsti darbą supažindinant ikimokyklinukus su kelio ženklais ir saugaus eismo kelyje taisyklėmis; plėsti vaikų idėjas apie kelio ženklų paskirtį; susipažinti su kelio ženklais: „Žiedinė sankryža“, „Įvažiuoti draudžiama“, „Pavojingas posūkis“, „Leidžiamas tik dviratis“, „Įleidžiami tik pėstieji“.

Medžiaga: kelio ženklai, paveikslėliai, vaizduojantys situacijas kelyje, kuriuo juda transporto priemonės, eina pėstieji, važiuoja dviratininkas; algoritmai: dviratininko ir pėsčiojo elgesio kelyje taisyklės; didaktinis žaidimas: "Kas yra puikus pėstysis?".

Pamokos eiga

Mokytojas siūlo vaikams apsvarstyti paveikslėlius skirtingos situacijos kelyje, kuriuo juda transportas, eina pėstieji, važiuoja dviratininkas, prašo vaikų pasakyti, kokių elgesio taisyklių kelyje turėtų laikytis tiek vairuotojas, tiek pėsčiasis.

Vaikinai, kelyje vis dar yra ženklų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas. Tai įsakmieji ženklai: „Žiedinis eismas“, „Leidžiamas tik dviračių eismas“, „Leidžiamas tik pėsčiųjų eismas“; draudžiantis ženklas „Įvažiuoti draudžiama“ ir įspėjamasis ženklas „Pavojingas posūkis“.

Pažiūrėkime, kaip jie atrodo, ir paskaitykime eiles apie juos.

Prisiminkime dabar, kokius dar ženklus labai svarbu žinoti pėstiesiems. (Atsakymai: tai draudžiantis ženklas „Pėsčiųjų eismas draudžiamas“.)

Šis ženklas dedamas ant kelio, jei kelyje yra pavojingas tarpas ir nėra pėsčiųjų perėjos. Todėl pėstiesiems tai labai svarbu.

Kas žino eilėraštį apie šį ženklą? (Vaikai skaito poeziją.)

Vyrą supa raudonas ratas,

Jis šaukia: „Grįžk! Jūs už tai sumokėsite!

Jokiu būdu nelipsiu ant siautėjimo,

Verčiau eisiu ten, kur nėra draudimo.

Kokius dar ženklus svarbu žinoti pėstiesiems? (Atsakymai: „Pėsčiųjų perėja“, „Požeminė perėja“, „Paaukštinta perėja“, „Pėsčiųjų eismas leidžiamas“.)

Vaikai, tuoj bus šilta, o jūs važinėsite dviračiais. Ar žinai važiavimo dviračiu taisykles? (Atsakymai: dviratininkas turi būti dėmesingas, laikytis kelių eismo taisyklių ir žinoti kelio ženklus.)

Yra ženklas, kurį turėtų žinoti visi dviratininkai – „Važiuoti dviračiu draudžiama“. (Rodo ženklą.)

Skaito eilėraštį.

Dviratis lengvai slysta

Bet aš pastebėjau kelio ženklą:

Man reikia čia vaikščioti

Kad išvengtumėte bėdų.

Vaikai, ar galite kelyje važiuoti dviračiu? (Vaikų atsakymai: kelyje negalima važiuoti dviračiu; važiuoti dviračiu galima tik savo namo kieme arba šaligatviu su suaugusiaisiais; važiuojant dviračiu reikia būti labai atidiems, kad nepakenktumėte einantiems pėstiesiems palei šaligatvį; kad nesusižeistumėte, negalima važiuoti greitai.)

Prieš lipdamas ant dviračio, dviratininkas turi patikrinti savo transportą, ar jis geros būklės. Ir tada tiesiog eik į kelią.

Mokytojas siūlo taisykles taisyti naudojant pėstiesiems ir dviratininkams skirtų Kelių eismo taisyklių algoritmus.

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Tikslas:

Vaikų idėjų apie kelio ženklus formavimas.

Programos užduotys:

1) plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie eismo signalus ir eismo taisykles;

2) supažindinti vaikus su kelio ženklais:
- rodyklė („Pėsčiųjų perėja“; „Požeminė pėsčiųjų perėja“),
– draudimas („Pėsčiųjų eismas draudžiamas“; „Dviračių eismas draudžiamas“),
- paslaugų ženklai („Ligoninė“; „Maisto punktas“; „Degalinė“);

3) įgytas žinias apie kelio ženklus įtvirtinti per didaktinį žaidimą „Surink ženklą“ ir piešiant kelio ženklus;

4) ugdyti elgesio gatvėje kultūrą, ugdant poreikį laikytis kelių eismo taisyklių.

Medžiaga:

Kelio ženklai, šviesoforų išdėstymas, šablonai, ○, □ formos, vaškinės kreidelės, didaktinis žaidimas „Surink ženklą“.

Pamokos eiga

Pedagogas:

Vaikinai, atspėk mįslę:
Mano trys stebuklingos akys
Jie viską sutvarko iš karto.
Aš mirksiu - automobiliai važiuos,
Bus ir moterų, ir vyrų.
Atsakykite kartu, chore
Koks mano vardas?.. šviesoforas).

Pedagogas:

(rodo šviesoforo maketą)

Kam skirtas šviesoforas?

Vaikai:

Šviesoforas reikalingas tam, kad būtų galima reguliuoti eismą, kad būtų tvarka gatvėse ir keliuose.

Pedagogas:

Ką reiškia kiekvienas šviesoforas?

Vaikas:

Raudona yra pavojinga spalva
Tai reiškia, kad judėjimo nėra.
Geltona – neskubėk
Ir laukti signalo.
Žalia spalva sako:
Dabar kelias tau atviras!

Pedagogas:

Pas mus atvyko kelių policijos inspektorius. Jis nori pasitikrinti jūsų žinias apie kelių eismo taisykles.

kelių policijos inspektorius:

Sveiki, mūsų mažieji vaikščiotojai. Dabar eini į darželį su tėvais, o kitais metais eisi į mokyklą ir teks pačiam vaikščioti gatvėmis ir pereiti kelią. Kaip žinia, gatvėmis ir keliais važinėja daug automobilių, o nežinantis kelių eismo taisyklių gali patekti į bėdą. Ar visi žinote šias taisykles?

(Vaikų atsakymai).

Pažiūrėkime:
Kaip vadinasi žmonės, einantys gatve? ( Pėstieji).
- Kur galiu pereiti gatvę? ( Perėjimo būdu).
Kokius perėjimus žinote? ( Žemė, po žeme).
Kokia yra saugiausia perėja? ( Po žeme).
Ką reikia padaryti prieš kertant gatvę? ( Žiūrėkite – kairėn, eikite iki kelio vidurio – pažiūrėkite į dešinę, tada eikite likusį atstumą).
Kodėl pavojinga pereiti gatvę? ( Nes gatvėse be pėsčiųjų važinėja ir automobiliai).

kelių policijos inspektorius:

Puiku vaikinai! Jūs gerai žinote kelių eismo taisykles.

Pedagogas:

Pasaulyje nėra pakankamai kelių eismo taisyklių,
Jums nepakenktų išmokti juos visų,
Tačiau pagrindinės judėjimo taisyklės
Žinokite, kaip turėtų būti daugybos lentelė
Nežaisk ant šaligatvio, nevažiuok,
Jei norite išlikti sveiki!

Fizminutka"Šviesoforas".

Žaisime prie šviesoforo, ( Vaikai ploja rankomis).
Vienas du trys keturi Penki.
Kviečiu visus atsistoti. ( Vaikai pakyla, žygiuoja vietoje).
Raudona šviesa mums "Stop!" rėkia ( Vaikai stovi vietoje).
Palaukite žaliųjų užsakymų.
Čia geltona užsidegė, ( Trūksta rankomis po krūtine).
Pats laikas ruoštis
Rankos, kojos, apšilkite
Pradedam vaikai!!! ( Pritūpimai).
Čia žalia sužibo, ( Pakelkite rankas aukštyn).
Ar galime judėti į priekį Žygiavimas vietoje).
Būkite drąsus pėsčiasis.

kelių policijos inspektorius:

Vaikinai, aš atvykau pas jus ne vienas, o su savo kelio ženklų padėjėjais. Kelio ženklai reikalingi tam, kad gatvėje su vairuotojais ir pėsčiaisiais „susikalbėtų“ jiems suprantama kalba. Kad ir kur eitum, visur gatvėse tave pasitinka kelio ženklai. Jie yra skirtinga spalva ir skirtingos formos. Tai nėra atsitiktinumas. Šiandien bandysite išmokti suprasti gatvės kalbą – ženklų kalbą.

Pedagogas:

Vaikai, visi kelio ženklai skirstomi į įspėjamuosius, draudžiančius, įsakmuosius, rodyklės. Taip pat yra serviso ženklų. Dabar mes susipažinsime su šiais ženklais.

Pedagogas:

Šis ženklas vadinamas „Pėsčiųjų perėja“. Tai krypties ženklas, nurodantis vietą, kur reikia kirsti kelią.
Tik pėstiesiems
Ženklas perėjoje
Mėlynoje aikštėje
perėjimo rodyklė.

Pedagogas:

Kiekvienas pėstysis žino
Apie požeminę perėją.
Miesto jis nepuošia
Bet automobiliams tai netrukdo.

(Mokytoja rodo ženklą „Požeminė pėsčiųjų perėja“).

Pedagogas:

Tarp visų kelio ženklų griežčiausi – draudžiamieji. Jie yra apvalios formos su raudonu apvadu arba raudonu fonu. Turite atsiminti šiuos ženklus:

„Jokių pėsčiųjų“.
Lietus ir giedru oru
Čia nėra pėsčiųjų.
Vienas ženklas jiems sako:
– Tau neleidžiama eiti.

(Mokytojas parodo ženklą „Pėsčiųjų eismas draudžiamas“).

Pedagogas:

Dviratis ant raudono apskritimo
Taigi čia važinėti pavojinga!

(Mokytojas parodo vaikams ženklą „Judėtis dviračiais draudžiama“).

Pedagogas:

Vaikai, tarp kelio ženklų yra tarnybiniai ženklai, rodantys vairuotojams, kur yra ligoninė, valgykla, kur galima įsipilti benzino! Šie ženklai yra stačiakampio formos su mėlyna juostele.

(Mokytojas rodo vaikams tarnybinius ženklus).

Didaktinis žaidimas „Surinkite ženklą“.

Kelio ženklų kontūrai gaminami iš kartono, kelio ženklo elementai gaminami atskirai. Mokytojo nurodymu vaikai turi rasti ženklo elementus ir sudėti juos į atitinkamą grandinę.

Žaidimo pabaigoje vaikai atsako į šiuos klausimus:

  • Koks yra ženklo pavadinimas?
  • Ka tai reiskia?
  • Kokie kelio ženklai randami pakeliui į darželį?
  • Rodyti ženklus?
  • Parodykite draudžiamuosius ženklus.

kelių policijos inspektorius:

Puiku vaikinai! Puikiai atlikote savo darbą ir teisingai atsakėte į klausimus.

Pedagogas:

Per miestą, gatve
Jie vyksta ne tik taip:
Kai nežinai taisyklių
Lengva patekti į bėdą.
Būkite atsargūs visą laiką
Ir iš anksto atsiminkite:
Jie turi savo taisykles
Vairuotojas ir pėstysis!

Pedagogas:

Šiandien pamokoje mokėmės kelio ženklų: rodyklės, draudžiamųjų ir tarnybinių ženklų. O kad geriau prisimintumėte, siūlau nupiešti.
(Mokytojas išdalina vaikams apvalius, trikampius, stačiakampius kelio ženklų šablonus ir vaškines kreideles).

Pamokos pabaigoje vyksta vaikų darbelių paroda, kelių policijos inspektorius giria vaikus ir įteikia stalo žaidimas"Šviesoforas".

Tikslai ir tikslai:

Švietimas:

Žaismingu būdu įtvirtinti vaikų žinias apie Kelių eismo taisykles, kelio ženklus;

Žaismingu būdu papildyti žinias apie elgesio gatvėje taisykles;

Įtvirtinti vaikų gebėjimą įgytas žinias pritaikyti žaidimuose ir kasdieniniame gyvenime.

Kuriama:

Skatinti ugdyti atsargumą, apdairumą keliuose.

Švietimas:

Ugdykite dėmesį, susikaupimą, stebėjimą ir saugus elgesys gatvėse.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pramoginės veiklos santrauka: „Kelio ženklai – mūsų draugai!

Kelių eismo įstatymaiparengiamosios grupės vaikams

Tikslai ir tikslai:

Švietimas:

Žaismingu būdu įtvirtinti vaikų žinias apie Kelių eismo taisykles, kelio ženklus;

Žaismingu būdu papildyti žinias apie elgesio gatvėje taisykles;

Įtvirtinti vaikų gebėjimą įgytas žinias pritaikyti žaidimuose ir kasdieniniame gyvenime.

Kuriama:

Skatinti ugdyti atsargumą, apdairumą keliuose.

Švietimas:

Ugdyti dėmesį, susikaupimą, stebėjimą ir saugų elgesį gatvėse.

Pamokos eiga:

Pranešėjas:

Peršokti per kelią

Jūs visada esate gatvėse

Ir patarti ir padėti

Kalbančios spalvos.

Raudona lemputė jums pasakys: "Ne!"

Santūrus ir griežtas.

Geltona šviesa duoda patarimų

Palauk truputį.

Ir dega žalia šviesa

Nagi, sako jis.

Iš aikščių ir sankryžų

Žiūri tiesiai į mane

Atrodo negražiai ir rimtai

Ilgas šviesoforas.

Pranešėjas: Vaikinai, kokius kelio ženklus žinote?

(Vaikai išeina su kelio ženklų nuotraukomis ir pasakoja apie juos eilėraščius)

Ženklas: „Duok kelią“


Jei matote šį ženklą

Žinoti kad jis ne šiaip sau.
Norėdami išvengti problemų

Padarykite kelią visiems!

Ženklas: „Judėtis draudžiama“



Šis ženklas yra labai griežtas

Kohl jis yra kelyje.
Jis mums sako: „Draugai,

Važiuoti tu negali to padaryti čia!"

Pasirašyti "Nėra įėjimo"



Vairuotojų ženklas gąsdina,

Įėjimas automobiliai uždrausti!

Ne pabandyk pačiame įkarštyje
Važiuok pro plytą!

Lenkimo ženklas draudžiamas

Lenkimo ženklas

Už įstatymo ribų.

Šioje vietoje iš karto aišku

Aplenkti kitus pavojinga!

Stop ženklo nėra

Nekraukite čia mašinos
Nestatykite automobilio, nelėtinkite greičio.
Šis ženklas visiems sako:
— Tas, kuris čia stovi, klysta!
Parkavimo ženklas draudžiamas

Čia galite saugiai sulėtinti greitį,
Bet tu negali stovėti be darbo.
Keleiviai, kuriuos įdėjote
Ir greitai išeik!

Ženklas „Atsargiai, vaikai“

Vaikai kelio viduryje
Mes visada už juos atsakingi.
Kad jų tėvai neverktų,
Būkite atsargūs vairuotojai!

Pasirašyti „Saugokitės laukinių gyvūnų“

Klaidžioja vidury kelio
Briedžiai, vilkai, raganosiai.
Tu, vairuotojas, neskubėk
Tegul pirmieji praeina ežiukai!
Pagrindinio kelio ženklas

Štai ženklas, kurio yra nedaug:
Tai pagrindinis kelias!
Jei juo važiuosi
Jūs tampate visų lyderiu
O tu, tarsi Dievui,
Duokite kelią iki galo!
Ženklas "Pėsčiųjų perėja"



Čia yra žemės perėja
Žmonės vaikšto visą dieną.
Tu, vairuotojas, neliūdėk,
Praleiskite pėsčiąjį!
Ženklas "Požeminė pėsčiųjų perėja"

Kiekvienas pėstysis žino
Apie šią požeminę perėją.
Jis nepuošia miesto,
Bet automobiliai netrukdo!
Ženklas „Autobusų, troleibusų, tramvajų ir taksi stotelė“.

Šioje vietoje pėsčiasis
Transportas kantriai laukia.
Jis pavargo vaikščioti
Nori būti keleiviu.
Ženklas "Ligoninė"

Jei reikia gydymo
Ženklas parodys, kur yra ligoninė.
Šimtas rimtų gydytojų
Jie jums pasakys: "Būk sveikas!"
Telefono ženklas

Jei reikia skambinti
Net namie, net užsienyje,
Ženklas padės, jis pasakys:
Kur ieškoti savo telefono!
Maisto taško ženklas

Kai reikia maisto
Tada prašau ateiti čia.
Ei, vairuotojas, atkreipkite dėmesį!
Maisto punktas jau greitai!

Ženklas „Gyvenamoji zona“


Futbolas yra geras žaidimas
Tegul visi praktikuojasi
Stadionuose, kiemuose,
Bet ne gatvėse.

Pranešėjas: Šiandien vykdysime viktoriną apie Kelių eismo taisykles. Tarpusavyje varžysis 2 komandos – „Pėstieji“ ir „Šviesoforai“

(Vaikai suskirstomi į 2 komandas).

Taigi pradėkime.

(girdimas triukšmas, švilpukas pasirodo neigiamas veikėjas - nelaimingas atsitikimas)

Nelaimingas atsitikimas: Ei, kur tu mane vedi!!! Sustok, sakau! (žiūri į vaikus).Na, pagaliau matau padorią visuomenę – sveiki! Aš esu gremėzdiškas kliuvinys, pats linksmiausias ir protingiausias, o mano vardas Nelaimingas atsitikimas. Pavargau sėdėti namuose, nusprendžiau važiuoti į miestą – pamatyti žmonių, bet parodyti save.

Pranešėjas: Sveiki, Crash!

Nelaimingas atsitikimas: Sveika teta!

Pranešėjas: Ir kuo tu, Avarija, atėjai pas mus?

Nelaimingas atsitikimas: Taip, čia, mieste, pasirodo, ant kiekvieno kampo – tik salonai! Išėjau iš grožio salono – žiūriu – stovi automobilių salonas. Na, aš pats nusprendžiau transporto priemonė pirkti. Dabar turiu vienos arklio galios velo-Mercedes!!!(kalbama apie vaikus)Sėskite, vaikai, aš važiuosiu su vėjeliu!

Pranešėjas: Ar esate susipažinęs su kelių eismo taisyklėmis?

Nelaimingas atsitikimas: Kokios dar taisyklės? Aš galiu be jų!

Pranešėjas: Kas tu!!! Kad kelyje nekiltų bėdų, reikia žinoti kelių eismo taisykles.

Nelaimingas atsitikimas: as jau viska zinau, paskutini karta pakviesiu su savim ar valgysi?

Šeimininkas: Ne, mes to nedarysime!

Nelaimingas atsitikimas: Na, neskauda, ​​aš eisiu vienas!

(Skamba muzika. Važiuoja avarija, o vidury salės užsidega šviesoforas)

Pranešėjas: Sustabdykite avariją!

Žiūrėk, šviesoforo signalas raudonas. Tolimesnio kelio nėra.

Nelaimingas atsitikimas: Kaip yra, kad kelio nėra? Kur ji išėjo? O kas čia dar?

(privažiuoja prie šviesoforo, švilpia).

Šviesoforas:

Šviesoforas duoda įsakymą -

Apšviečia raudoną akį.

O kai užsidega

Visi stovi – toks įstatymas

Nelaimingas atsitikimas: Pagalvok! Ir aš noriu eiti toliau. Ir aš tavęs neklausysiu, aš eisiu!

Pranešėjas: Ei, ei, ei, avarija! Pasirodo, tu visai nežinai taisyklių

kelių eismas.

Nelaimingas atsitikimas: Ką reikia žinoti? Eik ten, kur žiūri tavo akys!

Pranešėjas: Ar jūs, vaikinai, galvojate taip pat?

Vaikai: Ne!

Pranešėjas: Nelaimingas atsitikimas, kad kelyje nenutiktų bėdų, reikia išmokti Kelių eismo taisykles. Noriu pakviesti jus dalyvauti viktorinoje: "Kelio ženklai yra mūsų draugai!"

Nelaimingas atsitikimas: Tai kas? Ar tada aš žinosiu šias tavo taisykles?

Šeimininkas: Taip

Nelaimingas atsitikimas: Na, gerai, įtikino, nebent, žinoma, labai nuobodu...

Pranešėjas: Visai nenuobodu! Pirmiausia susipažinkime su mūsų komandomis.

Komanda Nr.1 ​​"PĖSČIOJAI"

Šūkis:

Gyventi nepažinus sielvarto,

Bėgti, plaukti ir skristi

Turite laikytis kelių eismo taisyklių

Stebėkite visada ir visur.

Komanda Nr. 2 "Šviesoforai"

Šūkis:

Laikykitės paprasto įstatymo:

Dega raudona lemputė – sustokite!

Blykstelėjo geltona – palauk!

Ir žalia šviesa – pirmyn!

Pranešėjas: Dabar išbandykime savo komandas, kaip jos žino šviesoforus.

1 viktorinos „Eismo signalai“ užduotis

Sustabdyti! - jei dega šviesoforas - (raudona šviesa)

Pasiruošk! - reiškia prie šviesoforo - (geltona šviesa)

Galite eiti! - jei dega – (žalia šviesa)

Pranešėjas: Šauniai padirbėta! Teisingai, iškvietė visus šviesoforus.

Pranešėjas: Na, avarija, prisimeni šviesoforus?

Nelaimingas atsitikimas: Žinoma! Ką čia atsiminti? Raudona - sustok! Geltona – ruoškis! Žalia - pirmyn!

Pranešėjas: Šauniai padirbėta. Tęskime toliau.

2 viktorinos užduotis. Atspėk mįsles.

(klausimai užduodami paeiliui kiekvienai komandai)

1. Ką mums sako šviesa:

„Nagi – kelias atviras“ (žalia)

2. Ką mums sako šviesa:

"Palauk minutėlę - kelias uždarytas!" (raudona)

3. Neskraido, nezvimbi,

Vabalas bėga gatve.

Ir dega vabalo akyse

Dvi nuostabios lemputės. (automobilis)

4. Šis arklys neėda avižų,

Vietoj kojų – du ratai. (automobilis)

5. Ei, vairuotojau, būk atsargus.

Greitai eiti neįmanoma.

Žmonės žino viską pasaulyje - jie vaikšto šioje vietoje ... (vaikai)

6. Koks gyvūnas padeda mums pereiti gatvę? (zebras, pėsčiųjų perėja)

7. Namas eina gatve,

Visiems pasiseka dirbti.

Ne ant plonų vištienos kojų,

Ir guminius batus. (autobusas)

8. Atsikėlė nuo gatvės krašto

Ilgame bate

Kaliausė trigalvė

Ant vienos kojos.

Kur juda automobiliai

Kur susijungė keliai

Padeda gatvei

Žmonės eina. (šviesoforas)

Pranešėjas: Šauniai padirbėta! Teisingai, mįslės.

3 užduotis – „Kelio ženklai“.

Pranešėjas: Pažiūrėkime, kaip gerai mūsų dalyviai žino kelio ženklus. Atidžiai klausykite mįslių ir pavadinkite kelio ženklą.

1. Kelio ženklas pakeliui
Geležinis kelias priekyje.
Tačiau ženkle yra mįslė:
Kodėl judėti pavojinga?
(geležinkelio pervaža be barjero)

2. Raudonas apskritimas, stačiakampis
Kiekvienas mokinys turi žinoti:
Tai labai griežtas ženklas.
Ir kad ir kur skubėtum
Su tėčiu automobilyje
Jūs neįveiksite.
(Nėra įėjimo)
3. Galite sutikti tokį ženklą
Greitame kelyje
Kur dideli dydžiai duobė
O vaikščioti tiesiai pavojinga
Kur teritorija statoma
Mokykla, namas ar stadionas.
(Pėsčiųjų nėra)

4. Po šiuo ženklu, kaip bebūtų keista,
Visi nuolat kažko laukia.
Vieni sėdi, kiti stovi...
Kokia čia vieta?
(autobusų stotelės vieta)

5. Koks čia Yudo stebuklas?

Dvi kupros, kaip kupranugaris?

Trikampis šis ženklas

Kaip tai vadinasi?

(Nelygus kelias)

6. Kas turi dviratį -

Jie sako: „Jokių problemų.

Sėskis, pedal

Kur tik nori – važiuok ten!

Viskas nėra paprasta, viskas nėra taip -

Važiuokite ten, kur yra šis ženklas:

Apskritimas yra mėlynas

Ir aplink dviratį!

(dviračių takas)

Pranešėjas: Puiku vaikinai! Teisingai, įmink visas mįsles.

4 užduotis „Išmanūs klausimai“.

Pranešėjas: Nelaimingas atsitikimas, padėk man. Laikykite kortelę su klausimais Šviesoforų komandos vaikams, o aš užduosiu klausimus pėsčiųjų komandai(užduoda klausimus po vieną)

Kaip pereiti gatvę? (žiūrėkite į kairę, eikite į vidurį, pažiūrėkite į dešinę)

Baltos linijos važiuojamojoje dalyje, kur galite kirsti kelią (pėsčiųjų perėja arba zebras)

Prie kokio šviesoforo reikia pereiti gatvę? (žalias)

Prie darželių ir mokyklų pastatytas kelio ženklas? („Atsargiai, vaikai!“)

- Eismo reguliuotojo „dirigento lazdelė“ (estafetė)

Žmogus, važiuojantis transporto priemonėje, bet jos nevairuojantis? (keleivis)

Kur laukti transporto? (sustabdyti)

Žmogus, einantis šaligatviu? (pėstysis.)

Pranešėjas: Šauniai padirbėta! Abi komandos teisingai atsakė į visus klausimus.

5 užduotis „Pareiškimai“.

Dabar skaitysiu jums pareiškimus dėl kelių eismo taisyklių. Signalinės dėžutės pagalba atsakysite: teisingai - žalia kortelė, neteisingai - raudona.

1. Artėjant prie kelio, sustoti, (žalia)

2. Šalia važiuojamosios dalies galima žaisti su kamuoliuku, (raudona)

3. Prieš kirsdami kelią pažiūrėkite į kairę, dešinę, (žalia)

4. Būkite atsargūs ne tik važiuojamojoje dalyje, bet ir šaligatvyje, (žalia)

5. Jei vėluojate, galite greitai pereiti kelią, (raudona)

6. Galite pradėti kirsti važiuojamąją dalį degant geltonam šviesoforo signalui (raudonas)

7. Važiuojant šaligatviu reikia laikytis dešinioji pusė, (žalias)

8. Negalite prikibti prie transporto, net jei jis juda lėtai. (žalias)

Pranešėjas: Puiku vaikinai! Teisingai atsakė į visus teiginius.

6 užduotis „Surinkite šviesoforą“.

Pranešėjas: Kviečiu po 2 dalyvius iš kiekvienos komandos. Užduotis yra surinkti ištisas šviesoforų nuotraukas ant grindų iš mozaikos gabalėlių teisinga seka - raudona, geltona, žalia. Laimės tas, kuris greitai ir teisingai susidoros su užduotimi.

Pranešėjas: Geri vaikinai darbą atliko.

Pranešėjas: Nelaimingas atsitikimas, ar įsitikinote, kad mūsų vaikinai gerai žino kelių eismo taisykles?

Nelaimingas atsitikimas: Žinoma, jie puikūs! Ir taip, aš daug ko išmokau iš jūsų.

Dabar savo draugus važiuosiu nauju dviračiu Mercedes pagal visas Kelių eismo taisykles. Ir dabar mano vardas yra ne Accident, o Anti-accident. Viso gero.

Pranešėjas: Vaikinai, tai paskutinis vokas su užduotimis. Taip, tai nėra užduotys. Tai Valstybinės kelių eismo saugumo inspekcijos raštas. Paskaitykime.

Mieli vaikinai! Esu Valstybinės kelių eismo saugumo inspekcijos vyresnioji inspektorė. Rašau jums ne šiaip, o ypatingai svarbiu klausimu. Mūsų mieste keliuose įvyksta daug avarijų, kuriose žūsta žmonės. Mano pareigos apima tiek pėsčiųjų, tiek vairuotojų saugos taisyklių laikymąsi. Kad būčiau ramus ateičiai, noriu iš jūsų iškilmingai prisiekti.

(Mokytojas paprašo visų susirinkusiųjų pakilti iš savo vietų ir po kiekvieno sakinio pasakyti žodį „Prisiekiu“.)

Priesaika:

Prisiekiu sąžiningai laikytis Kelių eismo taisyklių!

Prisiekiu kirsti gatvę tik degant žaliam šviesoforo signalui!

Jei nėra šviesoforo, naudokite tik pėsčiųjų perėją!

Prisiekiu nežaisti kelyje!

Aplenk autobusą – už!

Viešasis transportas tik nurodytose vietose!

Taip pat įteikiu diplomus, kuriuose rašoma, kad dalyvavote viktorinoje „Kelio ženklai – mūsų draugai!“, ir nusipelnėte garbingiausio pėsčiojo vardo.

Pranešėjas:

Dėkojame visiems už dėmesį ir dalyvavimą mūsų viktorinoje!


Vardas:
Nominacija: Darželis, Federalinio valstijos švietimo standarto, SDA, parengiamosios grupės kelių eismo taisyklių pamokos santrauka

GCD santrauka apie eismo taisykles parengiamojoje grupėje „Kelio ženklai“

Programos turinys:

— Išmokyti vaikus atskirti ir suprasti, ką reiškia tarnybiniai kelio ženklai;

- Įskiepyti gebėjimą savo žinias pritaikyti praktikoje;

- Lavinti loginį mąstymą, atmintį, orientaciją aplinkoje;

Auklėtojas. Vaikinai, po pusryčių ant stalo radau dėžutę. Ar žinai, kas atnešė?

Vaikai. Ne

Auklėtojas. Atidarykime.

(Mokytojas atidaro dėžutę, dėžutėje yra tarnybiniai ženklai (Pirmosios medicinos pagalbos punktas, maitinimo punktas, poilsio vieta, kelių patrulių postas nupjautos būklės.) ir laiškas. Mokytojas skaito laišką).

Auklėtojas. Sveiki vaikai! Katinas Leopoldas tau rašo. Neseniai ketinau aplankyti draugą, gyvenantį už miesto. Jis man schematiškai paaiškino maršrutą. Nuo pat pradžių turiu patekti į pirmosios pagalbos postą, pasukti į kairę ir eiti tiesiai į sankryžą, kurioje yra valgykla. Tada pasukite į dešinę ir eikite, kol pamatysite ženklą „Tualetas“. Tada vėl pasukite į dešinę ir eikite į kelių patrulių postą. Mano draugas gyvena už posto. Bet aš negalėjau eiti, nes pelės sulaužė kelio ženklus, kad negalėčiau eiti. Padėkite jiems surinkti ir sudėti į savo vietas.

Ar vaikinai padės katinui Leopoldui?

Vaikai. Padėkime.

Auklėtojas. Norėdami tai padaryti, siūlau išvykti į kelionę už miesto, bet pirmiausia pažiūrėkime, kokius ženklus sulaužė pelės.

(Vaikai renka padalintas nuotraukas)

Auklėtojas. Kokius ženklus gavai?

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Vaikai, kaip atrodo pirmasis ženklas?

Vaikai. medicininis kryžius.

Auklėtojas. Tiesa, šis ženklas reiškia „Pirmosios pagalbos stotis“ (Paveikslėlis Nr. 1), ji nurodo vietą, kur galite kreiptis pirmosios pagalbos.

Auklėtojas. Vaikai, ką jūs turite ženkle?

Vaikai.Šakutė su peiliu. ( 2 paveikslas)

Auklėtojas. Kaip manote, ką šis ženklas reiškia?

Vaikai. Vieta, kur galite valgyti.

Auklėtojas. Gerai padaryta, teisingai šis ženklas reiškia „Maisto taškas“.

Pamatę šį ženklą visi vairuotojai ir keleiviai žino, kad čia galima pavalgyti.

Auklėtojas. Vaikai, pažiūrėkime, kokį ženklą turime trečią? (3 pav.)

Vaikai: vaikų atsakymai.

Auklėtojas.Žiūrėk, aš tau parodysiu užuominą (4 pav.)

Vaikai. Tai tualeto ženklas.

Auklėtojas. Teisingai, vaikai, tai yra ženklas „Tualetas“, rodantis, kad tualetas yra.

Auklėtojas. Pažiūrėkime, koks paskutinis ženklas? (6 pav.)

Vaikai. Vaikų atsakymai.

Auklėtojas.Šis ženklas reiškia „Kelių patrulių postas“. DPS – stebi saugumą kelyje. Kaip vaikai gali pavadinti šiuos ženklus?

Vaikai. Vaikų atsakymas.

Auklėtojas. Vaikai – tarnystės ženklai. Šie ženklai yra skirti padėti žmonėms. Pagal šiuos ženklus jie gali lengvai atpažinti, kur kreiptis Medicininė priežiūra, valgyti, eiti į tualetą, atsipalaiduoti.

Na, o ženklus visi atkūrėme, dabar į mūsų kelionę galite leistis autobusu. Nepamirškite prisisegti saugos diržų. (Vaikai iš kėdžių pasidaro autobusiuką ir leidžiasi į kelionę, privažiuoja prie staliuko, kur yra važiuojamosios dalies maketas, kur juos pasitinka žaislinis katinas Leopoldas, su kuriuo vaikai į savo vietas deda kelio ženklus) .